اجزای یک پنجره

اجزای کامل یک درب و پنجره upvc

قیمت درب و پنجره upvc

علل اختلاف قیمت میان سازندگان درب وپنجره upvc

شاید این سوال برای هر خریدار پنجره های upvcبوجود امده باشد چرا بین مارکهای مختلف درب وپنجره upvc این همه اختلاف وجود دارد؟  دراین نوشته سعی می کنیم این موضوع را بررسی کنیم.

به طور کلی ۴ عامل موثر در تعیین قیمت درب وپنجره upvc وجود دارد:

۱- نوع پروفیل upvc

پروفیل و نوع مارک و برند آن به عنوان اصلی ترین بخش تشکیل دهنده  درب وپنجره های upvc نقش اصلی در تعیین قیمت  درب وپنجره های upvc را دارامیباشد. طبیعی است مارک خوب و شناخته شده گرانتر است.

۲-کیفیت و ضخامت ورق گالوانیزه بکاررفته در پروفیل upvc

ورق گالواتیزه بکاررفته در پروفیلهای درب وپنجره upvc به عنوان استخوان بندی درب وپنجره upvc بکار میرود. ورق گالوانیزه قوسداربا ضخامت ۱.۵ میلیمتر که در درب وپنجره upvc ویستابست توسط اغلب نمایندگان ویستابست بکاربرده میشود ضامن مطمئنی برای عدم تغییرشکل درب وپنجره های upvc ویستابست با گذشت زمان میباشد . حذف ورقهای گالوانیزه  قیمت درب وپنجره upvc را بسیار پایین میاورد که توسط بعضی ازسازندگانی صورت میگیرد که به قصد سودجویی قیمتهای پایین ارایه میدهند .

۳-نوع لاستیک درزبندی بکاررفته دردرب وپنجره upvc

بطور کلی دو نوع لاستیک درزبندی در ساختدرب وپنجرهupvc بکار میرود.لاستیک epdmونوارهای pvc

قیمت لاستیک epdmحدود ۳ برابر لاستیکهای pvcمیباشد. ضمن اینکه لازم به ذکر است لاستیک درز بندی عامل اصلی عدم انتقال صدا و گرد و غبار میباشد.

۴-یراق آلات بکاررفته دردرب وپنجره upvc

نوع یراق الات بکاررفته اعم از ایرانی چینی ترک یا المانی نیز در قیمت درب وپنجره  upvc  نقش بسزایی را بازی میکند.

با تغییر دادن کیفیت هرکدام از عوامل فوق میتوان تا ۵۰ درصد قیمت محصول تمام شده نسبت به یک محصول باکیفیت را پایین اورد پس در خریدتان دقت کنید.تحقیق بیشتر مطمئنا راهنمای شما در یک خرید خوب میباشد.ضمن اینکه توجه داشته باشید درب وپنجره اصلی ترین رکن یک ساختمان با کیفیت است.درتصویربالا هرکدام از موارد گفته شده را میتوانید در یک درب یا پنجره یو پی وی سی مشاهده کنید.